Definecilikte Kartal İşaretinin Anlamı

Definecilikte Kartal İşaretinin Anlamı

Tarihten günümüze kartal figürü sürekli, güç,hakimiyet ve gösteriş anlamında kullanılmıştır.Bu sembol günümüzde halen kullanılmaktadır.Örneğin ABD nin para birimi doların üzerinde kartal resmi bulunmaktadır.ve yine çoğun devletlerin bayrakların kartal figürü kullanılmıştır.

Kullanım amacı bu olunca da kullanılan sahada geniş olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bina tapınak, sikke, gibi bir çok alanlardan kullanıldığında şahit oluyoruz

kartal halen binaların girişlerinden bazı tesislerin girişinden, bir çok kuruluş ve kurumların amblemlerinden kullanılmaktadır.

Bu nedenle her kartal figürü ne definedir nede mezardır. Define en çok mezarlardan bulunduğu için biz hep mezarlardan bahsetmek zorunda kalıyoruz. Yaklaşık bin yıldır Anadolu’da ölüler hediyelerle gömülmediğinden, Bin yıldır yapılan mezar soygunları her geçen gün hediyeli mezar sayısını azaltmış, kolayda olan mezarların neredeyse hepsi boşaltılmış olarak görüyoruz. Bu itibarla geriden kalan mezar tipleri zor ve kolay bulunamayan tipleridir. Bunları ele veren en büyük unsur mıcırdır.

Buradan şunu da gözden kaçırmadan ekleyelim, antik dönemlerde meydana gelen deprem bölgelerini bilmemiz bize el değmemiş mezarlarında bulunmasına yardımcı olacaktır. Bu iş oldukça zordur…

Konumuzu ilgilendiren kısmı ana kaya üzerindeki kartal figürüdür. gördüğümüz zaman hemen çevresinden araştırma yapıyoruz, çevresinde değerli ve kıymetli mezar bulunma ihtimali çok yüksektir.

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

No Responses to “Definecilikte Kartal İşaretinin Anlamı”

Leave a Reply

Name:
Email:
Comment:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

pratik bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları