UYDU ALICISI ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

UYDU ALICISI ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Uydu alıcı almaya karar verdiğinizde, uydu cihazını satın alacağınız firma ve uydu cihazının markasına dikkat edin. Mutlaka güvenilir ve satış sonrası teknik destek alabileceğiniz bir uydu satıcına gitmeye özen gösterin.

Uydu cihazı satın alırken satan firmaya belli başlı soruları sormayı ihmal etmeyin. Örneğin:

Uydu cihazının fabrika garantisi mevcut mu?
Uydu cihazını satın aldıktan sonra yeni yazılımlar çıktığı anda güncelleme yapmak için ücretsiz teknik destek verilecek mi?

Alacağınız uydu cihazının markası en önemli unsurdur. Markası duyulmamış bir uydu cihazını sırf diğerlerine göre daha ucuz diye tercih etmek gibi bir hataya düşmeyin. Alacağınız uydu cihazının markasının mutlaka bir web sitesi olmasına dikkat edin. Çünkü bu tip dijital uydu alıcılarında web hizmet destek birimleri çok önemlidir. Zira her geçen yeni teknolojiler üretilmekte ve bu yeni üretimler gerekli anlarda uydu cihazınıza entegre edilmesi gerekmektedir. Bu entegre işlemi sırasında uydu cihazınızın markası olan firmanın internet desteğine ihtiyacınız olacak. İşte bu sebepten asla web sitesi olmayan, internet destek birimleri olmayan bir uydu markası tercih etmeyin.

Biliyorsunuz bütün dijital uydular size eşit sayıda kanal izleme imkanı sunar. Bu sebeple hiçbir uydu cihaz markası size normalde izlenecek kanal sayısından fazla kanal izletme vaadinde bulunamaz. Bu yüzden uydu cihazınızın içersine özel olarak takılmış yazılımlar, modüller, kartlar yoksa asla daha fazla sayıda kanal izleyebileceğiniz vaatlerine kanmayın. Ancak belirttiğimiz gibi uydu cihazını satan marka yada firma eğer uydu cihazınıza ek olara özel kartlar, yazılımlar ve modüller takmak gibi bir hizmet veriyorsa ancak bu sayede fazla izleme şansınız olabilir.

Uydu alıcı satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, hızlı kanal geçişleridir. Dijital uydular ilk çıktığında kanallar arası geçişler çok yavaştı. Ancak gelişen teknoloji sayesinde kanallar arası geçişleri çok hızlı olan uydu cihazları üretildi ve satışa sunuldu. İlk bakışta kanallar arası geçişin 1 saniye gibi bir süre harcaması size uzun bir süre olarak gelmeyebilir ancak uydunuz sayesinde 500 kanal izleme gibi bir imkânınız varsa bu 500 kanalı yavaş kanal geçişi olan bir uydu cihazı ile işkenceye dönüşme ihtimalini gözden kaçırmayın.

Bütün bunların yanında alacağınız uydu cihazını eğer motorlu çanak kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacaktır. Bunlar:

Üstün özellikleri olan bir uydu cihazı tercih etmeniz gerekecektir. Buda uydu cihazınızın biraz daha pahalı olacağı anlamına gelir. Bu yönde bir uydu cihazı tercih ederseniz bizi size tavsiyemiz Next8000XCAM Plus veya Goldmaster 20400 CIM (sky) olacaktır. Zira bu iki cihazda kendin modüllü cihazlardır. Next 8000XCAM Plus’ta Conax modül mevcuttur. Goldmasterda uydu sistemlerinde ise SKY modül hizmetini bulabilirsiniz. Ayrıca çoklu motorlu çanak kullanıyorsanız Next8000XCAM uydu cihazı da size tavsiye edebileceğimiz cihazlar arasında. Diğer bütün uydu cihazlarında kanal numaralarının yazdığını görürsünüz, Next8000XCAM PLUS uydu cihazında kanal adlarının yazılı olması ayrı bir kolaylık.

Şayet aile kullanımı için bir uydu cihazı düşünüyorsanız alacağınız uydu cihazının kendin modüllü uydu cihazı olmasına gerek yok. Modül girişli yani CI tipi uydu cihazları aile kullanımları için uygundur. İsterseniz LİG TV’ye üye olabildiğiniz bu tip uydu cihazlarının kendinden modüllü uydu cihazlarıyla kıyasladığınızda kendi içinde modülünün olmaması dışında hiçbir farkı yoktur. yine bu aşamada size tavsiye edebileceğimiz modül girişli uydu cihazları arasında Next 2000 XCI Plus ve Goldmaster 9400 CI yerini alır.

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

No Responses to “UYDU ALICISI ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ”

Leave a Reply

Name:
Email:
Comment:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

pratik bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları