«
  1. Anasayfa
  2. Yaşam
  3. Çanta silah sayıldı: Asansör tamircisine 9 yıl istendi!

Çanta silah sayıldı: Asansör tamircisine 9 yıl istendi!

canta-silah-sayildi-asansor-tamircisine-9-yil-istendi-1698132656539.jpgmw650


‘MOTORSİKLETİ SERSERİ GİBİ KULLANIYORLARDI’

Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerinin yanı sıra bölgedeki mobese kamerası görüntülerinden, şüphelinin Gaziemir ilçesinde yaşayan ve asansör tamir işiyle uğraşan Cumali Meşe olduğunu belirledi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan Meşe gözaltına alındı. Meşe, polisteki ilk ifadesinde, “Durakta otobüs bekliyordum. Motosikleti serseri gibi kullanıyorlardı. Çarpacaklar diye korktum. Onları korkutmak için çantayı rastgele savurdum” dedi. Meşe, polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. Şüpheli Meşe, soruşturma sürerken 2 ay tutuklu kaldığı cezaevinden tahliye edildi.

Soruşturmanın ardından Urla Cumhuriyet Savcısı Rümeysa Çakar, iddianamede Meşe hakkında her kişiye yönelik eyleminden dolayı ‘kasten yarayama’ ve ‘basit yaralama’ suçlarından 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis cezası istedi. İddianamede, şüpheli Meşe’nin ‘silah sayılacak’ çanta ile seyir halindeki motosikletteki şikayetçilere vurup, ‘silahla kasten yaralama’ suçunu ayrı ayrı işlediği anlaşıldığına da yer verildi.

Urla 1. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Cumali Meşe’nin ifadesine de yer verildi. Meşe’nin ifadesinde, “Bankanın önünde iş yerine gitmek için belediye otobüsü bekliyordum. Karşıda bulunan diğer banka şubesine para çekmek için geçmek istediğim sırada, sol tarafımdan süratli ve gürültülü bir şekilde gelen motosikleti gördüm. Motosikletin bana çarpacağını düşünerek, refleks olarak omuzumdaki çantamı elime alarak sola doğru savurdum. Evrak çantam motosiklet sürücüsüne isabet etti. Sürücü dengesini kaybedip, motosikleti ile önündeki otomobilin tamponuna çarptı. Çarpmanın etkisiyle ikisi de yere düştü. Yardım etmek için yanlarına gittim. Ambulans çağırmak için telefon ettim. Ancak 112 Acil Servis telefonu meşguldü. Ambulansa bindirilene kadar orada bekledim. Amacım kimseyi yaralamak ya da trafik kazasına sebebiyet vermek değildi. Yaralanmaya sebep olduğum için çok pişmanım “dedi.

Olayda yaralanan Cem Kayacan’ın avukatı Veysel Gül, müvekkilinin bir haftaya yakın zaman hastanede tedavi gördüğünü, kazadan dolayı halen psikolojik destek aldığını belirtip, “Dava her ne kadar Urla Asliye Ceza Mahkemesi açılmış ise de müvekkilim ağır bir şekilde yaralanmış ve beyin kanaması geçirmiştir. Bu nedenle, işlenen suç ‘öldürmeye teşebbüs’ fiili kapsamına girmektedir. Davanın ağır ceza mahkemesinde görülmesi için talep edeceğiz ” dedi.

Cumali Meşe, önümüzdeki günlerde hakim önüne çıkacak.Kaynak

Bir Cevap Yaz

PratikBilgi.Net Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *